Posted on: 9. 2. 2022 Posted by: Vita Comments: 0

Umělecká skupina Chaoscompany v sobě nese myšlenku spojovat lidi. Tvořit a nechat vzniknout něco nového – to je její hlavní úděl. Vnímá CHAOS jako harmonické víření rozličných elementů, které společně tvoří prostor, kde vše ladí ve vzájemné souhře. Stejně tak skupina je tvořena třemi umělci, kteří se s  širokým spektrem umělecké činnosti vypořádávají každý po svém. Dohromady je však spojuje zájem rozvíjet sebe, stejně jako okolní svět.

VĚRA KOPKOVÁ – Členkou skupiny je od roku 2012, nejvíce ji naplňuje olejomalba a kresba. Ráda experimentuje s různými technikami a médii. Mimo klasických pláten se také zabývá malbou na tělo a malbou veřejných prostor a interiérů. Svou tvorbou autorka vyjadřuje vnitřní pohnutky zaměřené na téma existencialismu, symbolismu a cykličnosti našeho bytí. V jejích dílech se často setkáváme s tématem ženskosti.

DOSY DOSS – Vlastním jménem Jiří Dosoudil, je členem od roku 2015. Ve své tvorbě využívá převážně sprej, dále dominuje kresba, malba a grafika, ale ani jiné techniky mu nejsou cizí. Rád pracuje s nalezenými materiály (dřevo, sklo, zrcadlo), které jiným dosloužily a dává jim nový život a nové využití. Vytváří velkoplošné nástěnné malby v interiérech i v exteriérech.