Posted on: 24. 1. 2020 Posted by: Vita Comments: 0

Anna Motlová – Martin Faltejsek
4. 2. 2020 – 13. 3. 2020

Anna Motlová a Martin Faltejsek jsou dvě rozdílné umělecké osobnosti, které však okolnosti svedly dohromady a z jejich spolupráce od té doby vzešlo již několik pozoruhodných projektů.

Anna Motlová vystudovala Textilní tvorbu na Univerzitě v Hradci Králové a pravidelně veřejnosti představuje výsledky své práce prostřednictvím módních fotografií i přehlídek. Martin Faltejsek se pohybuje v prostředí umělecké fotografie. Studuje na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě a kromě vlastních fotografických sérií tvoří i reklamní materiál na zakázku. Právě díky tomu ho v počátcích jejich spolupráce oslovila Anna. Společně dali vzniknout první sérii propagačních fotek k jedné z jejich kolekcí a odstartovali tak úspěšnou dlouhodobou spolupráci. Anna i Martin pocházejí z Podorlicka, kde jejich spolupráce započala a oba se za uměleckými zakázkami přestěhovali do Prahy, kde zůstávají v kontaktu a pravidelně se umělecky setkávají na poetickém zdokumentování Anniny aktuální kolekce. Každá z kolekcí je propojena námětem a také osobitou náladou. Výstava představuje díla ze čtyř z nich: Fleur de cimetiere 2016, Cítit přírodu 2017, Elysium 2018 a Raven 2019.

Máme radost, že vám můžeme představit výběr výjimečných uměleckých děl, která kombinace těchto dvou mladých talentů nabízí.

Fotografie z vernisáže 4. února 2020

Fotografie instalované výstavy